środa, 2 października 2013

Sterydowe ciacho

Obserwując pięknie wyrzeźbione męskie mięśnie (szczególnie w lecie, w obcisłych podkoszulkach - najlepiej na ramiączkach, bo wtedy 'bicki' są bardziej widoczne), zawsze zastanawiam się nad tym, na ile procent jest to figura wypracowana ciężkimi i systematycznymi treningami na siłowni. Podobno 60% osób regularnie korzystających z siłowni wspomaga się sterydami*, co przyznam szczerze, jest dla mnie zaskoczeniem, bo nie sądziłam, że aż tyle osób lubi być królikami doświadczalnymi. Mówię tak, bo wiem, że sterydy są zakazane, a osoby przyjmujące preparaty nie mogą zasięgnąć rady lekarza. Drogą dedukcji - testujemy sami na sobie silnie działające środki.

Sterydy anaboliczne to naturalne lub sztuczne pochodne testosteronu. Ich zadaniem jest stymulowanie przyswajania białka, które pobudza mięśnie i kości do szybszego wzrostu; dodatkowo wpływają również na procesy przemiany tkanki tłuszczowej na energię, zwiększają produkcję czerwonych krwinek i wzmacniają wytrzymałość.W pewnym sensie, brzmi zachęcająco, prawda? Niestety, aplikacja sterydów jest nieprzemyślaną drogą na skróty, za którą potem można zapłacić wysoką cenę, ponieważ silnie wpływają na ogólną równowagę hormonalną organizmu. Oczywiście... stopień ryzyka zależy np. od predyspozycji genetycznych, wieku, płci, jakości i typu stosowanych środków, wielkości dawki i czasu przyjmowania.
wynik testowania sterydów na byku

Sterydy zostały wprowadzone do medycyny jako leki:
- przywracające równowagę hormonalną u mężczyzn
- w zaburzeniach nerwowych
- w chorobach zaniku mięśni
- umożliwiające szybszy powrót do formy po ciężkich urazach

czyli... są lekiem dla osób chorych, natomiast osoby zdrowe ich absolutnie nie potrzebują.http://anabolicsteroidxdd.files.wordpress.com/
2011/06/pij-mleko-bedziesz-wielki2.jpeg
Oto zaburzenia fizyczne, jakie wynikają ze stosowania sterydów:
1. mężczyźni (nienaturalny rozrost piersi, skurczenie jąder, przerost gruczołu krokowego, spadek liczby plemników, impotencja i niepłodność)
2. kobiety (zmniejszenie rozmiaru biustu, powiększenie łechtaczki, zaburzenia miesiączkowania, bezpłodność, zaburzenia libido)
3. obydwie płcie dotyczy (wzrost poziomu cholesterolu, choroby serca, uszkodzenia wątroby, nerek i śledziony, zahamowanie wzrostu (u nastolatków), nietolerancja glukozy, wylewy, skrzepy w żyłach, podatność na infekcje, słabe kości i ścięgna, łysienie, obrzęk twarzy)

+ dodatkowo mogą występować również zaburzenia psychiczne, takie, jak: depresja, urojenia, lęki, omamy, agresja, wściekłość (w końcu to testosteron... i to w dodatku sztuczny!).


Aby cieszyć się wyrzeźbioną sylwetką, trzeba włożyć w nią bardzo dużo wysiłku, poświęcenia i czasu.
Nikt i nic Ci w tym nie pomoże, ale... w 70% diety (Avionetca) i w 30% aktywności fizycznej (B3inshape) - pozytywnie Was zmotywujemy! ;)

 ________________________________________________
*dane zaczerpnięte z: M.Sitkiewicz, infografika wp.pl, Thinkstock
1. poradnia.pl
2. poradnikzdrowie.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza